Милан се справи с Рома на "Олимпико“, Лукаку дебютира за „вълците“

Милан се справи с Рома на "Олимпико“, Лукаку дебютира за „вълците“ Снимка: Getty Images

Милан продължи с доброто си представяне от началото на сезона и записа трета поредна победа след 2:1 като гост на Рома.

"Росонерите" превъзхождаха напълно противника си в неговия дом, като го ограничиха до само два точни удара. В последният половин час обаче домакините бяха с човек по-малко и в края натиснаха в търсене поне на точката, но не успяха да стигнат до нея.

Оливие Жиру даде аванс на гостите от дузпа в деветата минута. По този начин френският нападател поведе при голмайсторите. Това бе четвъртото му попадение от началото на сезона, като така Жиру се превърна в първия играч на Милан с четири гола в първите три кръга на Серия "А" от времето на Андрий Шевечнко насам.

В началото на втората част Рафаел Леао покачи на 2:0 за "росонерите" с прекрасно акробатично изпълнение, като по този начин и той откри сметката си за кампанията.

След час игра Милан остана с човек по-малко. Фикайо Томори бе изгонен за втори жълт картон, като "росонерите" имат право да протестират и при двата картона на защитника, тъй като бяха много леко показани.

Изгонването на Томори даде инициативата в ръцете на Рома. В игра за "вълците" се появи и новото попълнение Ромелу Лукаку, но дори с него на терена домакините не успяха да застрашат сериозно вратата на Майк Менян.

В добавеното време тимът на Жозе Моуриньо все пак стигна до гол чрез Леандро Спинацола. Това даде допълнителен импулс в играта на домакините, които можеха и да изравнят при едно увисване на Менян, но късметът покри Милан.

С победата тимът на Стефано Пиоли има пълен актив от девет точки след първите три кръга и излезе временно начело. В следващия си мач "росонерите" ги чака градско дерби с Интер, който също стартира силно - с две победи в първите два кръга, а за Рома предстои ново домакинство - на последния Емполи.