Мощният Ливърпул остава безгрешен в Лига Европа

Мощният Ливърпул остава безгрешен в Лига Европа Снимка: Getty Images

Ливърпул продължава без грешка в Лига Европа и постигна трета победа в група "Е" на турнира.

Английският гранд разгроми Тулуза с 5:1 на "Анфийлд" и с пълен актив от точки може спокойно да мисли за елиминационната фаза.

От самото начало тимът на Юрген Клоп взе да създава положение след положение и не остави съмнения в по-високата си класа.

Диого Жота откри резултата в 9-ата минута след самостоятелен пробив.

После Тулуза ненадейно изравни чрез Далинга, който беше изведен сам срещу вратаря заради грешка в синхрона на "червената" отбрана.

Бързо обаче Ливърпул си върна контрола с нови два гола, дело на Уатару Ендо с глава и на Дарвин Нунес.

В началото на втората част Тулуза пропусна да се върне в мача и после получи четвърти гол.

Нунес се освободи на празна врата и уцели гредата, но Райън Гравенберх не сгреши при добавката за 4:1.

В добавеното време се разписа и Мохамед Салах, който се появи като резерва.

Ливърпул е начело с 9 т. пред Тулуза и Роял Юнион с по 4 и ЛАСК с 0.