На Тиаго му трябваха само 45 минути с екипа на Ливърпул, за да постави рекорд

На Тиаго му трябваха само 45 минути с екипа на Ливърпул, за да постави рекорд Снимка: Getty Images

Тиаго Алкантара се нуждаеше от само 45 минути, за да запише името си в историята на Висшата лига.

Испанецът, който пристигна на "Анфийлд" от Байерн Мюнхен само преди няколко дни, постави рекорд при победата с 2:0 над Челси в дебютния си мач за "червените".

Садио Мане отбеляза и двата гола за мърсисайдци на "Стамфорд Бридж". Тимът на Франк Лампард трябваше да играе цяло полувреме с човек по-малко заради директен червен картон, който получи Андреас Кристенсен заради нарушение именно срещу откъсващия се сам срещу Кепа Мане.

Заслужено, сенегалецът бе избран за играч на мача, но статистиката показа, че Тиаго, който се появи като резерва в началото на втората част, е поставил удивителен рекорд.

Халфът е успял да направи 75 точни паса, което е най-високият брой точни подавания за който и да е футболист в рамките на едно полувреме, откакто се събира подобна статистика за Висшата лига, което е сезон 2003/04.

Тази статистика дори изтрива факта, че Тиаго направи дузпата, която можеше да върне Челси в мача четвърт час преди края му, но с прекрасната си изява на голлинията Алисон спаси слабия удар на Жоржиньо от бялата точка.

Тимът на Юрген Клоп стартира с две поредни победи новия сезон, а след трансферите на Тиаго и Диого Жота феновете очакват нова вълнуваща кампания по пътя към защита на титлата.