Невероятно: Изгонен вратар при дузпите, съдиите забравиха правилата, а полеви футболист се превърна в герой (видео) Снимка: Getty Images

Девет души от Орландо устояха на всякакви съдийски нелепици, за да стигнато до победата над Ню Йорк Сити с 6:5 след изпълнение на дузпи (1:1 в редовното време и продълженията).

"Лъвовете" останаха с човек по-малко в 87-ата минута, когато Руан получи втори жълт картон. В продълженията двата отбора не успяха да се победят и така се стигна до дузпите, където съдиите, начело с ВАР екипа, се развихриха напълно.

При 4:3 при дузпите Ню Йорк трябваше да вкара задължително последната си дузпа. Ударът на Валентин Кастелано обаче бе спасен от вратаря на домакините Педро Галесе. Целият отбор на Орландо започна да празнува победата, а старши-треньорът Оскар Пареха на бегом влезе в съблекалните.

Повторенията обаче показаха, че Галесе е бил излязъл пред голлинията си преди изпълнението на наказателния удар, което даде шанс за пребиване на дузпата. Съдията обаче пресоли манджата и вдигна втори жълт картон на стража, вместо само да го предупреди устно при първо подобно нарушение.

Междувременно, треньорът на Орландо бе върнат на терена само за да разбере, че е останал без вратар за последната дузпа. Затова реши да пусне резервния, но след като позволиха смяната, съдиите се сетиха, че според правилника, всъщност, смени не могат да се правят при рулетката на дузпите.

Така под рамката на вратата за Орландо застана защитникът Родриго Шлегел. Не успя да спаси удара Кастеланос, който се поправи и изравни резултата за 4:4. Последната дузпа за домакините трябваше да изпълнява бившата звезда на Манчестър Юнайтед - Нани, който бе авторът на попадението за Орландо в редовното време, разписвайки се от дузпа още в петата минута. Този път обаче португалецът пропусна и така се стигна до внезапната смърт.

Там Шлегел се превърна в герой, спасявайки шута на Гудмундур Тораринсон, но не и преди съдиите отново да се изложат. В рамките на около минута-две отново имаше суетене какво да бъде отсъждането. Играчите и щабът на Орландо се радваха на победата, докато реферите трябваше да си спомнят, че "лъвовете", всъщност, трябва да вкарат своята дузпа, за да победят.

Бенджи Мичел спаси съдиите от нов резил, вкарвайки от 11-ия метър и така донесе победата на Орландо, но този мач ще остане в историята като един от най-големите колективни съдийски провали в историята.