Нов безличен мач за Ман Юнайтед. Нюкасъл изпревари "червените дяволи"

Нов безличен мач за Ман Юнайтед. Нюкасъл изпревари "червените дяволи" Снимка: Getty Images

Манчестър Юнайтед продължава да няма победа срещу отбор от горната половина на класирането във Висшата лига този сезон.

"Червените дяволи" загубиха визитата си на "Сейнт Джеймсис Парк" с 0:1, а Нюкасъл изпревари тима на Ерик тен Хаг в класирането.

След трите поредни победи срещу Фулъм, Лутън и Евертън при срещата с първия по-сериозен съперник проблемите в Юнайтед лъснаха отново.

"Свраките" доминираха тотално във всеки един показател, а Юнайтед прекара почти цялото първо полувреме във и около наказателното си поле.

Домакините създадоха редица положения пред Андре Онана през първите 45 минути, но най-опасното от тях се оказа един удар на Киърън Трипиър от пряк свободен удар, срещнал напречната греда, след което тупнал точно пред гол линията.

В 55-ата минута падна и единственото попадение в срещата. Негов автор бе Антъни Гордън.

След попадението обаче "свраките" намалиха оборотите, за което можеше да съжаляват в края.

Гостите можеха и да изравнят, но Хари Магуайър попречи на силен удар на резервата Антони да стигне до вратата. Бразилецът намери много добре топката от въздуха, но на пътя ѝ се оказа Магуайър, който я прати в мрежата, но бе в засада.

До края Юнайтед пробва да стигне до равенството, но домакините бяха добре подредени и съхраниха крехкия си аванс.

Успехът позволи на "свраките" да изпреварят Юнайтед в класирането. Нюкасъл излезе дори пети с 26 точки - колкото Тотнъм, но "джордитата" са с по-добра голова разлика, но и с мач повече.