Нов гол на Мемфис, този път Барса би

Нов гол на Мемфис, този път Барса би Снимка: Getty Images

Мемфис Депай продължава с великолепното си представяне за Барселона след трансфера си от Олимпик Лион. Холандецът отбеляза втория си гол за каталунците и помогна на тима на Роналд Куман за победата с 2:1 над Хетафе.

Това бе второто попадение за Депай за Барса, като деветката има и още една асистенция срещу името си. А докато предишният му гол стигна само за равенството 1:1 срещу Атлетик Билбао, този път Барселона стигна до успеха.

Барса поведе в резултата още във втората минута. Жорди Алба проби добре отляво, след което центрира в наказателното поле. Мартин Брейтуейт не успя да играе с топката, въпреки че опита да го направи с пета, но зад него върху нея връхлетя Сержи Роберто, който даде аванс на домакините.

Гостите изравниха в 18-ата. Бившият кадър на Ла Масия Сандро Рамирес демонстрира какво е научил в академията на Барса и след бързо двойно подаване с Аленя преодоля Тер Щеген за 1:1.

Третият гол в срещата падна в 30-ата минута. Мемфис Депай получи топката вляво от вратата, изправен срещу двама бранители на Хетафе. Холандецът успя да намери пролука през противниците си и стреля между краката на единия, за да прати топката неспасяемо в близкия ъгъл на вратата.

С победата Барса вече има седем точки след три кръга - колкото имат Реал, Севиля, Валенсия и Майорка. Хетафе пък остава в опасната зона без спечелена точка.