Ново унижение за Арсенал, даде и свидна жертва

Ново унижение за Арсенал, даде и свидна жертва Снимка: Getty Images

Арсенал продължава с лошите игри и бе изхвърлен от турнира за Купата на лигата след загуба с 1:4 у дома от Манчестър Сити.

Габриел Жезус откри резултата още в третата минута, когато засече центриране на Зинченко и отблизо с глава наказа резервния вратар Рунар Рунарсон. След половин час игра Александре Лаказет успя да изравни, също с глава, но от там нататък Сити пое контрол над двубоя.

Извън загубата, "артилеристите" дадоха и свидна жертва. Точно преди почивката завърналият се наскоро от контузия Габриел Мартинели отново получи травма, след като бе закачен от вратаря на Сити - Зак Стефан. Младият нападател получи медицинска помощ през паузата и пробва да продължи да играе, но в началото на второто полувреме бе заменен.

В рамките на 18 минути Сити удари мощно и отбеляза три гола. В 55-ата Рияд Марез изведе отново "гражданите" напред в резултата. Рунарсон допусна сериозна грешка при изпълнение от пряк свободен удар на алжиреца и топката мина през ръцете му, за да се озове отново в мрежата зад него.

Шест по-късно Фил Фодън направи резултата 3:1, прехвърляйки вратаря след хубав извеждащ пас на Фернандиньо. Повторенията показаха, че Фодън е с малко зад отбраната на Арсенал в момента на паса, но в Купата на лигата ВАР не е на разположение на съдиите. Крайното 4:1 оформи Аймерик Лапорт, след като в 73-тата засече центриране на Фодън с глава.

Сити се превърна във втория отбор, който си осигурява участие на полуфиналите на турнира, след като по-рано днес втородивизионният Брентфорд отстрани Нюкасъл. В сряда вечер са останалите два четвъртфинала: Стоук Сити - Тотнъм и Евертън - Манчестър Юнайтед.