Обзор на контролите през нощта (Сити, Арсенал, Челси, Байерн)

Манчестър Сити победи с 2:1 мексиканския Америка в контрола, играна на "NRG Стейдиъм" в Хюстън.

Всички попадения паднаха през първата част, а с две попадения за английския шампион се отчете Кевин де Бройне.

Белгиецът изведе тима си след половин час игра, а Америка възстанови равенството в 43-тата минута.

В добавеното време на първото полувреме англичаните стигнаха до победата. Рияд Марез пусна пас в коридор за Де Бройне, който напредна на скорост и стреля през краката на вратаря за 2:1.

Така "гражданите" започнаха успешно лятната си подготовка. Следващата контрола е срещу Байерн Мюнхен на 24 юли.

Баварците от своя страна разбиха с 6:2 състава на Ди Си Юнайтед. Срещата се проведе на стадион "Ауди Фийлд" във Вашингтон и ще се започни с дебютните голове на новите попълнения на германския гранд Садио Мане и Матайс де Лихт.

Марсел Забитцер, Серж Гнабри, Джошуа Зиркзее и Томас Мюлер бяха останалите автори на попаденията.

Челси не успя да победи Шарлът ФК във втората си контрола на американска земя от лятната си подготовка. В редовното време мачът завърши при резултат 1:1, а след това двата тима определиха победителя с изпълнение на дузпи, като домакините ликуваха след 5:3 точни изстрела от бялата точка.

Челси пръв взе преднина в мача в 30-ата минута. Тогава удар на Миши Батшуай се отби от защитник и попадна в Кристиан Пулишич, който стреля във вратата за 0:1. В добавеното време се стигна до 1:1 след дузпа за домакините.

Следващата проверка на Челси е срещу Арсенал на 24 юли.

"Артилеристите" надвиха с 3:1 Орландо Сити на "Експлория Стейдиъм" във Флорида.

Габриел Мартинели, Еди Нкетия и Рийс Нелсън бяха точни за отбора на Микел Артета.