Пак изгониха Жозе, Рома и Аталанта поделиха точките

Пак изгониха Жозе, Рома и Аталанта поделиха точките Снимка: Getty Images

Рома и Аталанта не успяха да излъчат победител в най-интересния кръг от 19-ия кръг на Серия "А". Двата отбора завършиха наравно 1:1 на "Олимпико".

"Бергамаските" откриха резултата още в осмата минута. Копмайнерс засече центриране на Миранчук и с глава заби топката под гредата.

В края на първата част неразбория в защитата на гостите доведе до дузпа. Вратарят Карнесеки излезе неразчетено и освободи гол линията си. Карсдорп излезе на добра позиция и засече центрирана топка, но бранител на Аталанта изчисти точно пред гол линията.

След консултация с ВАР обаче главният съдия посочи бялата точка, след като Руджери закачи с бутоните си Карсдорп при опита си да му противодейства. Лека дузпа, но контакт със сигурност имаше.

Пауло Дибала бе безгрешен от бялата точка и в 39-ата минута оформи крайното 1:1.

В последните минути нервите на Жозе Моуриньо не издържаха и след едно негово избухване, искайки нарушение срещу откъсващия се Ромелу Лукаку, бе изгонен.

Равенството оставя разликата между двата тима само една точка. Аталанта се изкачва с една позиция и вече е шести с 30 точки - колкото има и Лацио, но тимът от Бергамо е с по-добра голова разлика. Рома остава на осмата позиция с 29 т.