Първа гигантска издънка на Нагелсман в Байерн

Първа гигантска издънка на Нагелсман в Байерн Снимка: Getty Images

Юлиан Нагелсман записа първата си голяма издънка начело на Байерн Мюнхен, а баварците изживяха неочаквано унижение за Купата на Германия.

Мюнхенският гранд отпадна от турнира още на 1/16-финал след шокиращо 0:5 в гостуването на Борусия Мьонхенгладбах.

Играчите на Нагелсман допуснаха трудно обясним срив от самото начало и губеха с 0:3 още до 21-вата минута.

Куадио Коне откри в самото начало след асистенция на Бреел Емболо.

Борусия създаваше положение след положение и Рами Бенсебайни добави две попадения, второто от тях от дузпа.

След почивката пък окончателно се развихри Емболо с още два гола за разгрома.

Резултатът е сензационен, тъй като Нагелсман заложи на най-добрия си състав и не прибегна до ротации. Всички звезди на тима, начело с Роберт Левандовски, Томас Мюлер, Серж Гнабри, Мануел Нойер и Йошуа Кимих, бяха на терена от първата минута.

За втора поредна година Байерн отпада от надпреварата на толкова ранен етап.

Миналия път хегемонът в Бундеслигата допусна да бъде изненадан от втородивизионния Холщайн Кийл.