Пет гола, два червени картона и Реал отново е на върха

Пет гола, два червени картона и Реал отново е на върха Снимка: Getty Images

Реал Мадрид отнесе Гранада с 4:1 като гост и си върна първото място в испанското първенство.

Играчите на Карло Анчелоти бяха убедителни в мача, а бяха улеснени и от червен картон за противника след почивката.

Още до 25-ата минута "кралете" дръпнаха с 2:0 с голове на Марко Асенсио и Начо Фернандес.

Луис Суарес намали на 1:2 преди края на полувремето, но след почивката Винисиус Жуниор и Ферлан Менди сложиха точка на спора.

При резултат 1:3 Мончу от Гранада беше директно изгонен за нарушение срещу Винисиус, а заедно с него червен картон получи и треньорът Роберт Морено заради протестите си.

Реал вече има шест победи в последните си седем мача и излезе на върха с 30 т. от 13 двубоя в Ла Лига.

Втори е тимът на Севиля с 28, а Реал Сосиедад също е с 28 на третата позиция. Шампионът Атлетико е с 26.