Победата отново се изплъзна на Барселона

Победата отново се изплъзна на Барселона Снимка: Getty Images

Барселона регистрира пореден разочароващ резултат и стигна само до 1:1 срещу Валенсия в 17-ия кръг на испанското първенство.

Каталунците поведоха в резултата, но победата им се изплъзна и те могат да изостанат още в класирането от конкурентите си Реал Мадрид и Жирона.

Тази вечер Барса и Валенсия заформиха интересен сблъсък, като още през първото полувреме не липсваха положения и пред двете врати.

В самото начало Валенсия създаде опасност, но Иняки Пеня спаси.

По-късно Роберт Левандовски се прояви със страхотна странична ножица, но дойде моментът и Мамардашвили да прави спасяване.

Удар на Педри пък докосна гредата.

В 55-ата минута Барса поведе след прекрасна триходова комбинация, при която Френки де Йонг изведе с външен фалц Рафиня в пеналта.

Бразилецът центрира прострелно и Жоао Феликс се разписа в опразнената врата.

Каталунците продължаваха привидно да играят по-добре, но в 70-ата минута допуснаха изравнително попадение след отличен удар на Уго Гиямон в горния ляв ъгъл.

Феран Торес можеше веднага да възстанови преднината на Барса, но пропусна отблизо.

В 82-рата минута се стигна до ново чисто положение пред Мамардашвили, който спаси очи в очи с Рафиня, а при добавката имаше и изчистване от голлинията.

Финалният натиск на Барселона беше сериозен, но "прилепите" удържаха и заслужено се поздравиха с точката.

В класирането Барса остава на третата позиция с 35 т., зад Реал с 39 и Жирона с 41.

В неделя "белите" играят своя мач от кръга срещу Виляреал, а в понеделник Жирона посреща Алавес.