ПСЖ без Меси отново се измъкна на косъм

Пари Сен Жермен запази 100-процентовия си рекорд в Лига 1 след измъчена победа с 2:1 при гостуването си на Мец. Голът на победата падна в добавеното време и бе дело на десния защитник Ашраф Хакими вкара. Той вкара и първото попадение за тима, за да се превърне в безспорния герой за парижани.

Мароканският бранител, привлечен от Интер това лято, откри резултата в 5-ата минута, след като удар на Мауро Икарди бе спрян на голлинията от бранител на домакините.

Мец обаче заслужено изравни след здрава битка в края на първото полувреме. Бубакар Конате надскочи отбраната на парижани и вкара с глава за 1:1.

През втората част фаворитът имаше достатъчно положения, макар Лео Меси изобщо да не попадна в групата заради травма в коляното.

Хакими вкара пак в петата минута от добавеното време, след като Неймар го изведе отдясно, а защитникът показа завидна класа.

Така ПСЖ печели за втори пореден път само за 4 дни с гол далеч след 90-ата минута. В неделя същото се случи у дома срещу Лион (пак 2:1).