ПСЖ с издънка в първия си "шампионски" мач

ПСЖ с издънка в първия си "шампионски" мач Снимка: Getty Images

Пари Сен Жермен оправда обещанието на Маурисио Почетино ще играе да направи Килиан Мбапе №1 не само по голове, но и по асистенции в Лига 1 до края на сезона и французинът избухна с нови два гола и асистенция, но парижани стигнаха само до равенство 3:3 в гостуването си на Страсбург.

Това бе първият двубой за ПСЖ, след като бе официално потвърден за шампион за сезон 2021/22. Парижани станаха шампиони с хикс срещу Ланс 1:1 миналата седмица, а тази отново изпусна победата в последните минути, въпреки че водеше с 3:1 до 74-тата минута.

Двубоят започна лошо за шампионите, след като Кевин Гамейро даде аванс на Страсбург още във втората минута. В средата на първата част Мбапе изравни, а след почивката в рамките на четири минути ПСЖ поведе с 3:1.

В 64-тата Хакими вкара за 2:1 след пас на Мбапе, а четири по-късно Мбапе отбеляза втория си гол за вечерта. Но в крайна сметка ПСЖ си тръгна само с точка.

В 75-ата домакините намалиха изоставането си след автогол на Марко Верати, а крайното 3:3 оформи Антони Каси във втората минута от добавеното време, разстрелвайки Донарума с удар от воле отблизо.

Точката ще помогне на Страсбург битката за Европа. Тимът на Жулиен Степан се изравни по точки - 57, с петия Ница, но има мач повече от "орлите". ПСЖ е със 79, 14 повече от втория Марсилия.