ПСЖ стигна до обрат след ранна смяна на Меси

ПСЖ стигна до обрат след ранна смяна на Меси Снимка: Getty Images

Лионел Меси беше сменен още на полувремето при победата на Пари Сен Жермен с 2:1 над Лил у дома.

Аржентинската звезда се контузи и Мауро Икарди влезе на негово място, а парижани осъществиха пълен обрат именно след смяната.

Докато Меси беше на терена, ПСЖ изигра много слабо полувреме.

Лил поведе чрез Джонатан Дейвид и изпусна още няколко положения.

Едва в последните петнайсетина минути на двубоя домакините успяха да обърнат, като първо Маркиньос изравни след асистенция на Ди Мария.

В 86-ата минута Икарди пропусна чиста ситуация, но малко след това Ди Мария се превърна в герой с победен гол за 2:1 след двойно подаване с Неймар.

Меси ще трябва да се подложи на ядрено-магнитен резонанс, за да стане ясно колко сериозна е травмата му.

Той продължава да няма гол в Лига 1, но ПСЖ вече има 10 т. преднина на върха над втория Ланс.

"Трябва да изчакаме. Бяхме с лекарите на полувремето и взехме това решение като предпазна мярка. Той не можеше да продължи участието си в мача. Надяваме се, че не става въпрос за сериозна травма", обясни смяната треньорът Почетино.