Публично хулен от треньора и без гол от три месеца: Какво се случва с Лерой Сане в Байерн Мюнхен? Снимка: Getty Images

Когато четвъртият съдия вдигна светлинното табло в 68-ата минута от двубоя между Байерн Мюнхен и Байер Леверкузен през декември, светна номерът на Джамал Мусиала.

17-годишният младок бе изпратен на терена от Ханзи Флик при резултат 1:1, за да помогне за постигането на победа, и Мусиала го направи. Другият номер, който светна на таблото, бе този на Лерой Сане - играча, когото Мусиала трябваше да замени.

Сане имаше шанс да се разпише по-рано в мача след пас на Роберт Левандовски. Въпреки че не бе най-слабият футболист на баварците на терена, бе очевидно, че крилото не очакваше да бъде изваден от игра.

Германският флангови футболист бе прекарал на терена малко над половин час, тъй като самият той се бе появил като резерва по-рано в мача, влизайки като смяна за контузения Кингсли Коман.

"Когато правим смени, трябва да сме много внимателни - каза Флик след мача. - Ако гледате отново второто полувреме, ще видите, че Томас Мюлер бе незаменим, а Серж Гнабри заигра по-добре през втората част и затова извадих Лерой Сане. Трябваше да действаме по този начин, защото нямахме друг вариант."

Старши-треньорът на Байерн не за първи изказва неудовлетворението си от Сане публично. През ноември германецът отново бе назован по име и порицан за слабото си представяне след победата на баварците над Ред Бул Залцбург в Шампионската лига.

"Доволни сме от него, но важното е, когато започва като титуляр, да дава сто процента от възможностите си. Ще продължаваме да работим върху това - каза Флик за Сане, който пристигна на "Алианц Арена" през лятото.

Както част от останалите футболисти, той също ненужно загуби топката на няколко пъти срещу Залцбург, а в други моменти не пресира достатъчно, когато бе в ситуации един на един. Има си причини за това, които вече сме ги коментирали. Следващият път ще се опита да играе по-добре."

Разбира се, Флик е напълно прав да очаква повече от Сане, за когото бяха платени 49 милиона евро на Манчестър Сити преди началото на сезона, които могат да станат 60 млн. евро заради различни бонуси.

От Сане се очакваше да бъде последното парче от пъзела на Байерн в атака, което да позволи на баварците да защитят трофея си от Шампионската лига след година, в която тимът на Ханзи Флик спечели всеки един възможен трофей - домашен и международен.

Първоначалните знаци бяха обещаващи. Сане се отчете с гол и две асистенции при разгрома с 8:0 над Шалке в дебюта си. Но в следващите 25 мача крилото добави само още три гола в Бундеслигата, като последният му гол за първенство падна на 3 януари, въпреки че взе участие във всеки един мач на Байерн през 2021 г.

По отношение на асистенциите 25-годишният Сане се справя доста по-добре, като шест от деветте му голови подавания в Бундеслигата дойдоха от началото на календарната година. В Шампионската лига крилото се отчете с гол и асистенция в първия осминафинал срещу Лацио, но в реванша и при загубата с 2:3 от ПСЖ "бланкна".

Баварците почти сигурно ще станат шампиони и през този сезон, с което ще вдигнат деветата си поредна титла, но вече отпаднаха за Купата на Германия и са косъм от отпадане на четвъртфиналите в Шампионската лига.

И въпреки че през ноември и декември страдаше от лека контузия, от началото на година е в перфектно физическо състояние и се очаква много повече от него. В първия мач срещу ПСЖ Байерн отправи общо 31 удара към противниковата врата. Едва два от тях бяха на Сане, с нито един от които дори не успя да намери очертанията на вратата.

Освен това крилото успя да даде само един ключов пас - най-малко от всички атакуващи футболисти на Байерн; по-малко дори от Жером Боатенг, който не само че е централен защитник, но и бе заменен в края на първото полувреме, след като получи контузия.

Въпреки публичните критики Флик изрази увереност в Сане преди реванша в Париж: "Лерой е играч, който може да реши всеки мач. В последните няколко седмици се справя доста добре. Много съм доволен от него."

Но наставникът на баварците няма друг шанс. Гнабри е контузен, а Коман тъкмо се завръща от лазарета. Байерн продължава да бъде и без голямата си звезда и топ реализатор Роберт Левандовски, чиято липса се усети особено силно при тези 31 удара към вратата на ПСЖ, от които Байерн успя да стигне до само два гола.

"Имахме много шансове в първия мач, но не успяхме да ги осъществим. Трябва да се справим по-добре", каза още Флик преди реванша на "Парк де Пренс" във вторник вечер.

Байерн ще трябва да се справи по-добре. Сане - също. Едно евентуално отпадане от Шампионската лига би се приело като провал. В Байерн спечелването само на титлата отдавна не е достатъчно.