Рангник: На Юнайтед му трябват 10 нови играчи

Рангник: На Юнайтед му трябват 10 нови играчи Снимка: Getty Images

Мениджърът на Манчестър Юнайтед не успя да скри разочарованието си след разгрома с 0:4 от Ливърпул на "Анфийлд", описвайки загубата като "унизителна".

Германският специалист, който след края на сезона ще поеме ръководен пост в клуба, каза, че "червените дяволи" са няколко години зад Ливърпул в развитието си - нещо, което трябва да се промени в следващите няколко трансферни прозореца.

Според Рангник Юнайтед се нуждае от до 10 нови футболисти, но първо трябва да бъде взето решение какъв футбол иска отборът да играе.

"Срамно, разочароващо, може би дори унизително - бяха първите думи на Рангник след загубата. - Трябва да приемем, че те са вече шест години пред нас. Когато Юрген Клоп пристигна, той премине всичко в клуба и вдигна не само отбора, но клуба и града на друго ниво.

Точно това трябва да направим и ние в следващите няколко трансферни прозореца.

Очевидно е, че ни трябват шест, седем, осем, може би дори десет нови играчи. Но преди да ги вземем, трябва да сме наясно как искаме да играем."

Рангник коментира и какво се обърка по време на двубоя, че за втори пореден път - след разгрома с 0:5 на "Олд Трафорд" по-рано през сезона, Юнайтед да отиде на такава разлика в дербито.

"Не бяхме планирали да започнем с толкова висока линия на защитата. Допуснахме гол на контраатака след само пет минути и това промени мача.

През първото полувреме просто не играхме добре. Не спечелихме нито една първа или втора топка. Надиграваха ни по абсолютно всички показатели.

През второто сменихме единия централен защитник с Джейдън Санчо. През първите 25 минути успяхме да натиснем и да създадем две-три положения, но третият гол реши мача."

С победата Ливърпул излезе начело във Висшата лига с две точки аванс и мач повече от Манчестър Сити. Юнайтед е шести, на три точки от Топ 4 и на две пред седмия Уест Хем.