Рангник обясни защо е оставил Роналдо извън състава

Рангник обясни защо е оставил Роналдо извън състава Снимка: Getty Images

Манчестър Юнайтед прескочи третия кръг на ФА Къп след трудно постигнат минимален успех с 1:0 над Астън Вила на "Олд Трафорд".

"Червените дяволи" го направиха без суперзвездата си Кристиано Роналдо, който остана извън състава за срещата. Португалецът пропусна двубоя заради лека травма, разкри временният мениджър Ралф Рангник.

36-годишният нападател изигра всяка минута от първите пет мача на Рангник във Висшата лига, в които отбеляза и два гола. Предишната му почивка дойде в последния кръг от груповата фаза на Шампионската лига срещу Йънг Бойс в мач без значение, тъй като Юнайтед вече си бе осигурил първото място в групата.

Контузията на Роналдо се изразява в лек мускулен проблем, добави Рангник, който каза още, че Фил Джоунс и Джейдън Санчо също лекуват подобни леки травми.

"Говорих с Кристиано преди тренировката вчера (неделя - б.а.) и той ми каза, че чувства леки проблеми в последните няколко дни - каза Рангник пред MUTV. - Затова решихме да не го рискуваме в мач за купата, който можеше да продължи и 120 минути.

Фил лекува лек проблем в прасеца, а при Джейдън проблемите са в двете бедра."

Роналдо е топ реализаторът на Юнайтед от началото на сезона с 14 гола в 21 мача във всички турнири.

Следващият двубой за "червените дяволи" отново е срещу Астън Вила и Стивън Джерард, който бе освиркван подобаващо при завръщането си на "Олд Трафорд", вече като треньор. Юнайтед гостува в Бирмингам в късния съботен мач от Висшата лига.