Реал би комфортно в Страната на баските, Белингам се разписа

Новото попълнение на Реал Мадрид Джуд Белингам и бразилецът Родриго се разписаха за победата над Атлетик Билбао с 2:0 като гости в среща от първия кръг във футболното първенство на Испания.

И двете попадения дойдоха през първото полувреме. Родриго бе точен в 28-ата минута, а английският национал Белингам реализира за 2:0 в 36-ата минута. Бившият футболист на Борусия Дортмунд бе избран и за играч на мача. Той бе привлечен в Реал Мадрид от германския клуб за 103 милиона евро плюс 30 милиона допълнителни бонуси.

Полузащитникът изигра силен мач, влизаше в единоборства и имаше няколко възможности в атака за гостите.

Федерико Валверде пропусна първия по-изгоден шанс за Реал в 14-ата минута, след като прати топката встрани от вратата на Атлетик Билбао. В 28-ата Родриго се възползва от грешка на бранителите на домакините и реализира с техничен удар. Белингам удвои осем минути по-късно след ъглов удар, изпълнен от Дейвид Алаба.

Гостите от Мадрид имаха пълен контрол върху мача, но през второто полувреме пропуснаха няколко възможности да увеличат преднината си. Те загубиха и защитника Едер Милитао, който напусна терена със сълзи на очи заради контузия, вероятно на лявото коляно, пет минути след почивката.

"Белингам е фантастично момче. Той показва качества и характер. Работи много сериозно. Просто е фантастичен", заяви старши треньорът на Реал Мадрид Карло Анчелоти пред Movistar Plus.

"Много е мотивиран да бъде тук. Той е много, много важно попълнение. Всички състезатели бяха мотивирани за мача и е позитивно, че не допуснахме гол", добави Анчелоти.