Реал допусна обрат срещу средняк, спорен червен картон поряза "кралете"

Реал допусна обрат срещу средняк, спорен червен картон поряза "кралете" Снимка: Getty Images

Реал Мадрид допусна пълен обрат при домакинството си на Леванте. "Кралете" поведоха рано, но след това позволиха на гостите да си тръгнат с пълния комплект точки от стадион "Алфредо Ди Стефано".

Домакините бяха порязани още в деветата минута, когато Едер Милитао бе изгонен с директен червен картон за нарушение срещу Серхио Леон. Бразилецът фаулира противника точно пред наказателното поле, а след намесата на ВАР Милитао бе изгонен, въпреки че Рафаел Варан бе също на сантиметри от ситуацията.

Въпреки че остана с десет души на терена, малко по-късно Реал поведе чрез Марко Асенсио, който бе изведен по перфектен начин от Тони Кроос. В средата на полувремето Асенсио имаше още една възможност за гол, но останал сам срещу вратаря, не успя да я осъществи.

В 32-рата минута Леванте изравни след хубав удар на Хосе Луис Моралес. Малко по-късно Тибо Куртоа трябваше да спасява вратата си от втори гол.

Половин час след изравнителното попадение гостите получиха право да изпълняват дузпа за нарушение на Винисиус срещу Карлос Клерк. Отново се стигна до намесата на ВАР, тъй като първоначалното отсъждане на съдията бе пряк свободен удар. На повторенията обаче се видя, че кракът на играча на Леванте е стъпил върху линията на наказателното поле, заради което бе посочена бялата точка.

Куртоа обаче отново показа класата си и спаси не особено добре битата дузпа от Рожер Марти. В 78-ата мнута нападателят успя да си го върне и все пак преодоля стража на "кралете", като по този начин донесе трите точки за Леванте, разсписвайки се за крайното 2:1.

Тимът на Пако Лопес вече е с 26 пункта и се изкачи на деветата позиция, докато Реал остава с 40. "Кралете" са втори, на седем точки зад лидера Атлетико, като са изиграли и два мача повече от градския си съперник.