Реал отказа Атлетико от титлата с лекция на "Бернабеу"

Реал отказа Атлетико от титлата с лекция на "Бернабеу" Снимка: Getty Images

Реал Мадрид постигна още една авторитетна победа напоследък и удари с 2:0 градския съперник Атлетико на "Бернабеу" в 17-ия кръг на Ла Лига.

За "белите" успехът срещу действащия шампион е още една голяма крачка към титлата в Испания, докато за "дюшекчиите" вече изглежда почти невъзможно да защитят трофея си, макар че още не са се изиграли и половината мачове от сезона.

Реал събра 42 т. начело на таблицата, с 8 пред втория Севиля, който обаче още има мач по-малко.

Атлетико пък остана на четвъртото място с 29 т. (също с мач по-малко) и изостава с 13 пункта от върха.

Карим Бензема откри резултата в 16-ата минута след прекрасна атака на Реал и прецизен удар от воле след асистенция на Винисиус.

През второто полувреме Винисиус записа още едно голово подаване, а Марко Асенсио удвои с добре насочен изстрел по земя.

Тибо Куртоа пък се отличи с важни намеси на вратата, които не позволиха на Атлетико да се върне в мача.

Бензема се завърна с гол след контузията си, но беше заменен още на почивката. Първоначалната информация е, че целта е била просто да бъде съхранен и той няма нов здравословен проблем.