Реал потопи "Местая" в скръб за две минути

Реал Мадрид губеше с 0:1 като гост на Валенсия до 86-ата минута, но постигна страхотен обрат и спечели с 2:1 на "Местая".

Уго Дуро прати по диагонал топката в мрежата на мадридистите в 66-ата минута.

Времето течеше и "прилепите" се приближаваха до трите точки. Но шут на Винисиус щастливо се отклони от крак на бранител и излъга вратаря за 1:1 в 86-ата минута, а само 120 секунди по-късно, в 88-ата минута, Карим Бензема изпревари стража при центриране и с глава оформи обрата 1:2.

Това бе 13-ият му гол срещу Валенсия в кариерата, като само на Атлетик Билбао и Гранада е вкарвал по-често с екипа на Реал.

В ранните неделни мачове се получиха две нулеви равенства между Майорка и Виляреал, както и между Реал Сосиедад и Севиля.

Драмата бе в мача Бетис - Еспаньол, където гостите изравниха в седмата минута на добавеното време за 2:2.