Реал представи Ендрик

Реал Мадрид представи бразилския тийнейджър Ендрик, който се присъедини към европейските шампиони с шестгодишен договор.

Тийнейджърът, който миналата седмица навърши 18 години, пристига от бразилския клуб Палмейрас, където спечели две титли в първенството Бразилейро и Суперкупата.

Ендрик направи своя международен дебют на 17 години срещу Колумбия през ноември миналата година, като отбеляза първия си гол срещу Англия при победата с 1:0 през март.

Той беше част от отбора на Бразилия за Копа Америка, като записа първия си титулярен мач с националната фланелка на четвъртфиналите с Уругвай, който "селесао" загуби след изпълнение на дузпи.

"Нямам думи да опиша какво чувствам, защото винаги съм искал да бъда тук - каза Ендрик по време на представянето си на "Бернабеу". - Исках да играя за Мадрид и днес това е една сбъдната мечта днес."

Реал Мадрид започва защитата на титлата си в Ла Лига срещу Майорка на 18 август.