Реал разкъса на парчета основния си преследвач и се засили към титлата

Реал разкъса на парчета основния си преследвач и се засили към титлата Снимка: Getty Images

Реал Мадрид направи голяма крачка към титлата с разгром с 4:0 над втория в класирането Жирона.

"Белите" не оставиха съмнения в превъзходството си в големия сблъсък с основния си преследвач и вече водят с 5 т. на върха в таблицата.

Винисиус откри резултата още в 6-ата минута с красиво изпълнение отдалеч.

Оттам нататък домакините контролираха събитията и Джуд Белингам направи 2:0 преди почивката, а този път Винисиус се отчете с асистенция.

9 минути след подновяването на играта Белингам заби втори гол и окончателно реши мача.

Не след дълго се разписа и Родриго, а Винисиус блесна с още една асистенция.

Така след 24 кръга Реал води в класирането с 61 т. пред Жирона с 56 и Барселона с 50.