Реал развя бялото знаме! Барса съсипа "кралете" насред "Бернабеу"

Реал развя бялото знаме! Барса съсипа "кралете" насред "Бернабеу" Снимка: Getty Images

Реал Мадрид претърпя една от най-тежките си загуби в "Ел Класико", след като трябваше да преглътне поражение с 0:4 от Барселона на своя "Сантяго Бернабеу".

"Кралете" бяха без лидера си и капитан Карим Бензема, но липсата му не можеше да обясни тоталното надмощие, което каталунците имаха в абсолютно целия мач.

Привлечения през зимата Пиер-Емерик Обамеянг блесна с два гола и една асистенция, а Усман Дембеле, който продължава да не подписва нов договор с Барселона, се отчете с две асистенции.

Оба-Оба откри резултата в 29-ата минута, за да узакони надмощието на Барса още от първата минута. Габонецът засече центриране на стария си познайник от Борусия Дортмунд Дембеле и отблизо не остави шансове на Тибо Куртоа.

Девет минути по-късно ново прекрасно центриране на Дембеле, този път от корнер, кацна върху главата на Роналд Араухо, който заби топката в мрежата.

Снимка: Getty Images

Втората част започна вихрено за Барса. В рамките на секунди Феран Торес пропусна чисто положение, останал сам срещу Куртоа, но след това се поправи и в 47-ата минута направи резултата класически. След нова бърза атака на каталунците Обамеянг пусна техничен пас с пета към Торес, който този път не сгреши и разстреля Куртоа.

Крайното 4:0 оформи Обамеянг в 52-рата минута, след като, на свой ред, се възползва от подаване на Феран Торес.

Барса имаше още няколко шанса за гол, като Обамеянг пропусна да оформи хеттрика си от напълно чиста позиция, но и победата с 4:0 е напълно категорично описа тоталната доминация на гостите.

След победата Барселона събра 54 точки - колкото има и четвъртият Атлетико Мадрид, но каталунците са с мач по-малко, и се изкачи на третата позиция, докато Реал остава с 66 на върха, на девет пред втория Севиля.