Реал се възползва от грешката на Атлетико и вече е само на три точки

Реал се възползва от грешката на Атлетико и вече е само на три точки Снимка: Getty Images

Реал Мадрид записа минимална победа над борещия се за оцеляване Валядолид като гост с минималното 1:0. Единственото попадение в срещата отбеляза Каземиро.

Тибо Куртоа бе големият герой за "кралете", тъй като на няколко пъти направи блестящи спасявания. Тимът на Зинедин Зидан може и да взе трите точки, но по-добрите положения бяха пред вратата на гостите.

През първата част на два пъти голове на Мариано Диас бяха отменяни правилно поради засада. Валядолид пък изпусна няколко добри възможности за откриване на резултата, като в един момент на Куртоа му се наложи да прави дори двойно спасяване.

Победният гол на Каземиро падна в 65-ата минута. Тони Кроос прати една топка от фаул в наказателното поле, където бразилецът с глава я прати в мрежата.

Така Реал се възползва от грешната стъпка на Атлетико Мадрид, който по-рано днес загуби домакинството си на Леванте с 0:2. "Кралете" вече има 52 точки и са само на три зад градския съперник, който обаче продължава да има мач по-малко. В същото време Валядолид остава 19-и с 21, колкото имат 18-ият Елче и 17-ият Ейбар.