Рома се спаси от загуба и продължава борбата за Шампионската лига

Рома се спаси от загуба и продължава борбата за Шампионската лига Снимка: Getty Images

Рома измъкна 2:2 от гостуването на Наполи в 89-ата минута и взе важна точка в продължаващата борба за класиране в Шампионската лига.

Всички голове паднаха през второто полувреме, като Пауло Дибала откри от дузпа за "вълците" в 59-ата минута.

Матиас Оливейра изравни, а Виктор Осимен също от дузпа даде преднина на Наполи.

Минута преди края обаче резервата Тами Ейбрахам донесе равенството.

Аталанта пък спечели с 2:0 срещу Емполи и доближи Рома в борбата за петото място, което през този сезон в Серия "А" ще дава право на класиране в Лигата на богатите.

Към момента петата позиция е за Рома с 59 т. пред Аталанта с 57 и мач по-малко и Лацио с 55.