С 10 души Реал направи геройски обрат в продълженията

С 10 души Реал направи геройски обрат в продълженията Снимка: Getty Images

Реал Мадрид се класира за четвъртфиналите за Купата на краля след драматично 2:1 като гост над Елче след продължения.

Двата тима спретнаха страхотно зрелище в допълнителните 30 минути, когато паднаха и трите гола, а "Белия балет" се добра до пълен обрат с човек по-малко на игрището.

"Кралете" бяха без редица основни фигури в титулярния състав като Карим Бензема, Тибо Куртоа, Каземиро и Лука Модрич и изиграха неубедителен мач, в който можеха да загубят още в редовното време.

В 10-ата минута домакините пропуснаха невероятно положение на празна врата, после организираха и още добри атаки. Реал натисна преди почивката, но не успя да вкара.

През второто полувреме фаворитът контролираше по-добре двубоя, но не успяваше да пробие защитата на Елче и затова се стигна до продължения, където настъпи драмата.

В 102-рата минута при бърза атака на домакините Марсело извърши нарушение като последен в защитата и беше изгонен с директен червен картон.

От отсъдения пряк свободен удар Верду откри резултата след щастлив рикошет в стената.

Така Реал трябваше да обръща мача с 10 души и успя благодарение на резервите си.

Първо Иско отклони удар на Дани Себайос във вратата за 1:1, а Еден Азар се възползва от лошо излизане на вратаря и отбеляза победното попадение.

Краят също беше инфарктен, защото в 119-ата минута Елче изравни, но реферът видя нарушение в атака и не зачете гола.