С човек повече Челси се провали срещу изпадащ

С човек повече Челси се провали срещу изпадащ Снимка: Getty Images

Челси записа поредна издънка през сезона и стигна само до 2:2 у дома срещу предпоследния Бърнли.

Гостите, които са се запътили към изпадане, даже играха с човек по-малко от 40-ата минута нататък, но въпреки това взеха точка на "Стамфорд Бридж".

Коул Палмър откри за домакините от дузпа в края на първата част, като именно при тази ситуация Асиньон от Бърнли получи втори жълт картон и беше изгонен.

Джош Кълън обаче изравни почти веднага след почивката.

Палмър още веднъж стана герой за своите и се разписа повторно в 78-ата минута, но три минути по-късно Челси се пропука в защита и Дара О'Шей направи 2:2.

Гостите даже можеха да спечелят, но Джей Родригес нацели гредата.

Накрая феновете на "Стамфорд Бридж" освиркаха играчите и мениджъра Маурисио Почетино заради поредната постна продукция, оставила тима в долната половина на таблицата.

По същото време Тотнъм изстрада обрат от 0:1 до 2:1 срещу Лутън и победата върна "шпорите" в топ 4.

Тотнъм не впечатли с играта си и получи гол още в третата минута, когато се разписа Таит Чонг.

В началото на втората част автогол на Иса Каборе възстанови равенството, а в 86-ата минута капитанът Хюн-Мин Сон направи 2:1.

Така Тотнъм се изравни по точки с Астън Вила, а двата тима водят люта битка за четвъртата позиция.

За момента Спърс са пред съперника си заради повечето отбелязани голове.