Салах осигури успешно начало на сезона за Ливърпул

Салах осигури успешно начало на сезона за Ливърпул Снимка: Getty Images

Ливърпул започна с победа новия сезон във Висшата лига, след като се наложи с 2:0 при гостуването си на новака Ипсуич Таун.

Подобрената игра през второто полувреме свърши работа на мърсисайдци, а в герой се превърна Мохамед Салах, който записа гол и асистенция.

Преди почивката Ливърпул не успя да покаже нещо кой знае какво, макар че владееше повече топката.

Чисти положения общо взето липсваха, но през втората част натискът на "червените" се засили.

След час игра Салах, който не блестеше дотогава, се измъкна зад защитата и намери Диого Жота, а португалецът реализира с първия точен удар за тима си.

Пет минути по-късно самият египтянин удвои, като при комбинацията със Собослай му помогна и неубедителна намеса на бранител.

До края играчите на Арне Слот можеха да добавят още попадения, като в допълнителното време бяха спрени от няколко вратарски спасявания.

Все пак Слот дебютира с победа след края на ерата "Юрген Клоп", а в следващия кръг на него и отбора му предстои домакинство на Брентфорд.