Сити измести временно Ливърпул преди дербито с Юнайтед

Сити измести временно Ливърпул преди дербито с Юнайтед Снимка: Getty Images

Манчестър Сити победи Брайтън с 4:1 и нанесе едва втора загуба на тима на Греъм Потър от началото на сезона.

С победата "гражданите" излязоха временно на втората позиция в класирането, на две точки зад лидера Челси и на две пред Ливърпул, който в неделя гостува на Манчестър Юнайтед в голямото дерби на кръга.

До 30-ата минута Сити вече водеше с 3:0. Илкай Гюндоган и на два пъти Фил Фодън се разпиаха за гостите през първата част, а Алексис Макалистър намали 3:1 от дузпа девет минути преди края на редовното време.

В самия край Фодън имаше шанс да оформи и хеттрик си, но излязъл сам срещу вратаря не успя да го преодолее.

С последния удар в двубоя Рияд Марез оформи крайното 4:1

Въпреки загубата Брайтън задържа четвъртото си място засега. "Чайките" са с актив от 15 точки след девет изиграни мача.