Сити премина като на парад и излезе начело, Холанд отново бележи

Манчестър Сити записа класическа победа с 3:0 като гост на Уулвърхемптън и излезе начело във Висшата лига. "Гражданите" събраха 17 точки от седем мача, а вторият Арсенал има 15 от шест двубоя. Утре "топчиите" гостуват на Брентфорд.

Уулвърхемптън остава с едва една победа от началото на сезона, която бе постигната в миналия кръг. "Гражданите" пък вече са в серия от девет поредни мача без поражение.

Още в 55-ата секунда гостите поведоха в резултата. Де Бройне намери Фоудън, отдясно, след което влезе в същата зона. Английският национал чукна с пета към него, след което белгиецът центрира в малкото наказателното поле, където Грийлиш засече от няколко метра.

Малко по-късно Холанд отбеляза 14-ия си гол с екипа на Сити във всички турнири и 11-и такъв във Висшата лига се прецизен далечен удар.

В 33-тата минута положението на домакините стана безнадеждно заради червен картон на Колинс, който влезе с бутоните в корема на Грийлиш.

В средата на второто полувреме "гражданите" оформиха крайното 0:3. Холанд задържа добре отдясно, след което пусна към Де Бройне, който центрира ниско по земята, а Фоудън засече безгрешно.