Сити с инфарктна победа с 10 човека и гол от дузпа в 95-ата минута

Манчестър Сити се изкачи временно на върха в класирането на Висшата лига след инфарктна победа с 2:1 над Фулъм в мач от 15-ия кръг на Висшата лига. Над 70 минути шампионите играха с човек по-малко, но се добраха до успеха с попадение на Ерлинг Холанд от дузпа в 5-ата минута на добавеното време.

Иначе всичко започна перфектно за тима на Пеп Гуардиола, който натисна лондончани от самото начало. И логичното се случи в 16-ата минута, когато домакините поведоха. Отлично подаване на Гюндоган изведе Хулиан Алварес на добра позиция, а той стреля над Лено и откри резултата. "Гражданите" вкараха още едно попадение в 25-ата минута, но попадението бе отменено поради засада.

Удар с глава на Родри бе отразен от Лено, а Стоунс прати топката в мрежата, но испанецът бе пред защитата при центрирането на Де Бройне. Ситуацията на терена се промени в 26-ата минута, когато Винисиус изведе Хари Уилнъс зад защатата на домакините. Кансело го избута, а съдията отсъди дузпа и показа червен картон на бранителя.

Според рефера той е бил последният човек в защитата и не е направил опит да играе с топката. Перейра бе точен от бялата точка и изравни резултата.

През втората част в игра се появи Ерлинг Холанд, който в крайна сметка реши мача.

В 68-ата минута норвежецът не беше далече от гола, след като засече центриране на Гюндоган. Топката обаче мина покрай вратата. Няколко минути по-късно Холанд празнуваше. Той засече с глава центриране на Де Бройне. Играчите на домакините се радваха, но последва разглеждане с ВАР и решението бе, че нападателят е бил в засада.

Развръзката обаче тепърва предстоеше.

В 5-ата минута от добавеното време Кевин Де Бройне бе фаулиран в наказателното поле, а Ерлинг Холанд реализира отсъдената дузпа и донесе победата на домакините с 2:1.

Преди неделното дерби на Арсенал срещу Челси Манчестър Сити има 32 точки, а "топчиите" са с 31.