Смешни вратари, 4 гола и частичен обрат в лондонското дерби

Смешни вратари, 4 гола и частичен обрат в лондонското дерби Снимка: Getty Images

Арсенал изоставаше с 0:2 в лондонското дерби срещу Челси, но стигна до равенство 2:2 в един от най-интересните мачове от кръга в Премиър лийг.

Напористото начало от страна на домакините даде резултат и в 11-тата минута изстрел с глава на Михайло Мудрик срещна ръката на Салиба.

Последва намеса на ВАР и закъсняло решение за дузпа, която Коул Палмър изпълни уверено за 1:0.

В самото начало на втората част Мудрик тръгна да центрира отляво, но изненада Давид Рая и го прехвърли за 2:0, а вратарят определено се изложи в тази ситуация.

Усилията на Арсенал да се върне в мача не даваха резултат до 77-ата минута, когато дойде ред и на другия вратар да се изложи.

Робърт Санчес подаде един много лош пас при изнасянето на топката и тя стигна право в Деклан Райс, а той директно я насочи в опразнената врата за 1:2.

В 84-тата минута резервата Леандро Тросар изравни, след като се възползва от центриране на Букайо Сака.

"Артилеристите" остават без поражение, събраха 20 т. и се намират на четвъртата позиция, но и само на точка от лидера Манчестър Сити.