Снежна победа изравни Сити с Челси на върха

Снежна победа изравни Сити с Челси на върха Снимка: Getty Images

Манчестър Сити извоюва пета поредна победа във всички турнири с ценно 2:1 над Уест Хем на "Етихад" в 13-тия кръг от Висшата лига.

Сипещият се над Острова сняг не попречи на Сити да вземе трите точки и да се изравни с лидера Челси в класирането.

Илкай Гюндоган откри резултата след 33 минути игра, като засече отблизо центриране на Марез.

Резервата Фернандиньо покачи на 2:0 с добре насочен удар в 90-ата минута и макар че гостите се върнаха в мача с попадение на Мануел Лансини в продължението, те нямаха време за повече.

Сити вече има 29 т. в таблицата, колкото и лидерът Челси.

Лондончани обаче са с мач по-малко, преди да изиграят своя двубой от кръга срещу Манчестър Юнайтед.