Страхотна драма в края, Интер някак се спаси от издънка

Страхотна драма в края, Интер някак се спаси от издънка Снимка: Getty Images

Интер се затрудни максимално, но успя да измъкне инфарктна победа с 2:1 в домакинството си на Верона.

Победен гол в 93-тата минута спаси лидерите в класирането от издънка и ги прати на 5 т. пред втория Ювентус.

Резервата Давиде Фратези се превърна в герой за своите с попадението си в добавеното време, което се оказа и победно. После пък гостите пропуснаха дузпа, с която щяха да вземат точката.

В 13-тата минута Лаутаро Мартинес даде ранна преднина на Интер с удар по земя.

"Нерадзурите" не си решиха мача навреме с втори гол и допуснаха изравняване в 74-тата минута, когато тъкмо появилият се в игра Тома Анри засече центриране на Дуда за 1:1.

Най-драматичните моменти останаха за след 90-ата минута.

Първо Фратези вкара за 2:1 с добавка, после Данко Лазович от Верона беше изгонен с директен червен картон покрай бурните протести на целия му тим.

Въпреки това борещите се за оцеляване гости стигнаха до дузпа, която обаче Тома Анри пропусна с удар в гредата.

Така Интер събра 48 т. на първото място пред Ювентус с 43 и Милан с 36. Преследвачите обаче са и с мач по-малко.