Технически гаф със съдиите и инфарктна ситуация в края не спряха Арсенал, Юнайтед разочарова у дома Снимка: Getty Images

Арсенал постигна една от най-трудните си победи от началото на сезона и се наложи с 1:0 в гостуването на Лийдс.

Тимът на Микел Артета имаше много проблеми в двубоя, но показа характер и взе трите точки, с които запази първото място в класирането.

Мачът се забави, тъй като малко след началото му главният съдия Крис Кавана сигнализира, че е загубил връзка с асистентите си заради технически проблем.

Наложи се двата тима да се приберат в съблекалните и те прекараха там близо 25 минути преди играта да бъде подновена.

Арсенал поведе в 35-ата минута, когато Букайо Сака направи двойно подаване с Йодегор и вкара с десния крак за 1:0.

Патрик Бамфорд пък стана големият грешник за Лийдс, след като се отчете с няколко пропуска, негов гол беше отменен, а в 64-тата минута пропусна и дузпа, отсъдена за игра с ръка на Салиба.

Дълбоко в добавеното време се стигна до кризисна ситуация в пеналта на Арсенал и първоначално реферът извади червен картон на Габриел и отсъди втора дузпа за Лийдс.

Причината беше сблъсък между бранителя и Патрик Бамфорд.

Кавана обаче разгледа ситуацията с ВАР и прецени, че първо Бамфорд е извършил фал в атака, така че дузпата и червеният картон бяха отменени, а "артилеристите" грабнаха трите точки.

Така победната серия на Арсенал набъбна на 7 мача във всички надпревари.

В своя мач от кръга Манчестър Юнайтед не успя да победи Нюкасъл у дома и завърши 0:0, за да запише първо равенство в шампионата през сезона.

Кристиано Роналдо беше получил титулярно място на върха на атаката, но не стигна до попадение, а в 70-ата минута беше заменен от Маркъс Рашфорд и не остана никак доволен от смяната си.

Иначе положения пред двамата вратари не липсваха, но и двата тима не показаха достатъчно класа в завършващата фаза.

Гол на Роналдо не беше зачетен, а в края Фред се изложи с пропуск на празна врата.

Челси пък постигна пета поредна победа във всички турнири, като се наложи с 2:0 над Астън Вила като гост.

Мейсън Маунт отбеляза двата гола, като се възползва от две груби грешки на домакините.

Първо Тайрън Мингс направи лошо изчистване с глава и се превърна в асистент на Маунт.

През второто полувреме голмайсторът се разписа от пряк свободен удар след лоша намеса на вратаря Емилиано Мартинес.

В класирането Арсенал е начело с 27 т.

Челси е четвърти с 19, на 8 от първото място, но и с мач по-малко от лидера Арсенал.