Тотнъм е перфектен без Конте и нанесе пореден удар на Челси

Тотнъм е перфектен без Конте и нанесе пореден удар на Челси Снимка: Getty Images

Тотнъм удължи мъките на Челси и взе важни три точки в борбата си за топ 4 с победа с 2:0 в лондонския сблъсък от Висшата лига.

На своя "Тотнъм Хотспър Стейдиъм" Спърс за четвърти пореден път се справиха без своя все още възстановяващ се треньор Антонио Конте и спечелиха с голове на Оливър Скип и Хари Кейн.

Челси започна по-добре мача и имаше контрол върху топката, а още в началото поиска и дузпа за нарушение срещу Рахийм Стърлинг.

Тотнъм отговори с греда на Пиер-Емил Хьойберг.

В края на полувремето Фрейзър Форстър спаси удар на Стърлинг, а после се стигна до спречкване между футболистите на двата отбора. Хаким Зиеш първоначално получи червен картон за удар срещу Емерсон, но картонът беше променен на жълт и съперниците доиграха в числено равенство.

Тотнъм стартира ударно втората част и Скип откри почти веднага след почивката със страхотен удар под гредата.

В 82-рата минута при един корнер топката стигна до Хари Кейн на далечната греда и голмайсторът отблизо покачи на 2:0.

В класирането Тотнъм е четвърти с 45 т. и вече е с 4 пред петия Нюкасъл. "Свраките" обаче имат два мача по-малко.

Челси остава едва десети с 31 т. и бъдещето на мениджъра Греъм Потър отново ще бъде поставяно под въпрос.