Тотнъм отказа Лестър от Шампионската лига

Тотнъм отказа Лестър от Шампионската лига Снимка: Getty Images

Тотнъм победи Лестър с 3:0, като сломи "лисиците" още през първото полувреме и на практика ги отказа от мечтата да играят в Шампионската лига през следващия сезон.

И трите попадения за "шпорите" паднаха през първото полувреме, като още в шестата минута младокът Джеймс Джъстин си отбеляза нелеп автогол след удар на Хьон-Мин Сон. Последваха две страхотни попадения на Хари Кейн още преди почивката, с които бе убита инициативата.

Така Лестър продължава с ужасната си форма след паузата и почти сигурно ще се сбогува с мястото си в Топ 4. Тимът на Брендан Роджърс остана с 62 точки - колкото има и петия Манчестър Юнайтед, но "червените дяволи" вече са с мач по-малко. В последния кръг пък двата отбора се изправят в директен сблъсък.

Тотнъм пък продължава възхода и борбата си за място в турнира Лига Европа и излезе шести с 58 точки, с две повече от Уулвърхемптън, който е с мач по-малко.