Този път Хааланд не стигна на Сити, Джерард спря шампионите

Този път Хааланд не стигна на Сити, Джерард спря шампионите Снимка: Getty Images

Манчестър Сити загуби точки за втори път през тази кампания, след като стигна само до 1:1 при гостуването на Астън Вила.

Тимът на Стивън Джерард игра храбро и си заслужи точката, тъй като удържа атаките на "гражданите" и успя да изравни, след като изоставаше в резултата.

Сити изигра слабо първо полувреме, в което не отправи нито един точен удар, а Ерлинг Хааланд почти не пипна топката и беше незабележим.

В 50-ата минута обаче головият хищник засече отблизо центриране на Де Бройне и откри резултата.

Така Хааланд натрупа 10 гола във Висшата лига и изравни рекорда на Мики Куин от 1992 г. за най-бързо отбелязани десет попадения в английския елит.

Домакините отговориха с добро положение, но след това Сити се разигра и изглеждаше много близо до втори гол.

Няколко пропуска обаче оставиха резултата непроменен и Астън Вила изравни в 74-тата минута с първия си точен удар.

Рамзи пусна един пас по земя и Леон Бейли отбеляза за 1:1.

До края шампионите опитаха да спечелят, но атаките им не донесоха победен гол и те записаха второ равенство през сезона.

Тимът на Пеп Гуардиола остава втори в класирането с 14 т., на точка зад първенеца Арсенал.

Утре "топчиите" гостуват на Манчестър Юнайтед в дербито на кръга.