Трагичен в защита Юнайтед сложи край на серията си в гостувания

Трагичен в защита Юнайтед сложи край на серията си в гостувания Снимка: Getty Images

Манчестър Юнайтед загуби с 2:4 гостуването на Лестър в осмия кръг на Висшата лига и влезе по кошмарен начин в тежката поредица от двубои, която предстои на Оле Гунар Солскяер и играчите му.

В изключително атрактивен мач на "Кинг Пауър" Юнайтед поведе в резултата, но беше трагичен в защита, докато Кристиано Роналдо нямаше ден и не успя да застраши особено вратата на Каспер Шмайхел.

През първата част двата тима си размениха по един фамозен гол.

Първо Мейсън Грийнууд откри за Юнайтед с топовен удар, но Юри Тилеманс изравни с прехвърлящ фалцов удар, след като "червените дяволи" сгафиха и загубиха топката пред собственото си наказателно поле.

През второто полувреме надиграването продължи и през последните 15 минути срещата се превърна в голям спектакъл с постоянни положения и пред двете врати.

Първо Чаглар Союнджю изведе Лестър напред при карамбол в пеналта след един корнер, като направи добавка на празна врата, а Магуайър покри засадата.

4 минути по-късно завърналият се в игра Маркъс Рашфорд, появил се от скамейката за последния половин час, се възползва от едно дълго подаване на Линдельоф и направи 2:2.

Секунди след това обаче, Джейми Варди засече пас на Перес и с виртуозен удар в ъгъла с външен фалц отново даде преднина на домакините.

В първата минута на добавеното време отбраната на Юнайтед още веднъж се провали след центриране от фал и Патсон Дака на далечната греда фиксира крайния резултат отблизо.

Така свърши серията на манчестърци от 29 мача без загуба в гостувания в лигата. За Лестър пък това беше първа победа от 5 шампионатни срещи.

По същото време шампионът Манчестър Сити победи с 2:0 Бърнли у дома без да се напряга особено и така излезе на второ място зад лидера Ливърпул, който по-рано разби с 5:0 Уотфорд.

В класирането "мърсисайдци" водят с 18 т. пред Сити със 17, Челси с 16 (мач по-малко) и Брайтън с 15.

Юнайтед вече е на пета позиция с 14 т., колкото има и Евертън.