Три отменени гола не спряха марша на Реал

Три отменени гола не спряха марша на Реал Снимка: Getty Images

Шампионът на Испания Реал Мадрид продължава да се движи убедително в Ла Лига и не срещна проблеми при победата с 3:0 над Елче.

В гостуването на последния в класирането, "кралете" надделяха с голове на Феде Валверде, Карим Бензема и Марко Асенсио, за да си осигурят поне временно 6 т. преднина на върха.

Победата можеше да бъде и още по-убедителна, но три гола на гостите не бяха зачетени заради засади.

След като Валверде откри още в началото, резултатът дълго се задържа 1:0, но 15 минути преди края Бензема отбеляза дежурния си гол, а в 89-ата минута се разписа и резервата Асенсио.

Реал води в класирането с 28 т. пред Барселона и Реал Сосиедад с по 22.

Каталунците са с мач по-малко и в четвъртък вечерта приемат Виляреал.