Украйна ликува, а Мудрик е герой! Исторически успех и за Грузия

Украйна ликува, а Мудрик е герой! Исторически успех и за Грузия Снимка: Getty Images

Украйна ще играе на Европейското първенство през лятото, след като сътвори геройски обрат срещу Исландия и спечели с 2:1 директния плейоф за класиране на еврофиналите.

Украинците бяха символични домакини на мача във Вроцлав, но до почивката той вървеше зле за тях, тъй като Гудмундсон откри за Исландия с хубав удар от дистанция.

После пък изравнителен гол на Яремчук беше отменен заради засада.

През втората част обаче Виктор Циганков изравни, а играчът на Челси Михайло Мудрик се отличи с победния гол.

Мудрик се разписа в 84-тата минута и изпълни голямата цел на отбора.

Въпреки че през целите квалификации не можеше да играе у дома заради войната с Русия, тимът на Серхий Ребров ще се състезава на първенството в Германия през лятото.

По-рано Грузия надделя над Гърция с дузпи и си осигури историческо първо участие на европейски финали.

В редовното време и продълженията резултатът беше 0:0 и положения почти липсваха, а от 11-те метра грузинците надделяха с 4:2.

Последната квота за Евро 2024 успя да вземе отборът на Полша.

Поляците завършиха 0:0 в редовното време и продълженията на плейофа срещу Уелс, но накрая триумфираха с 5:4 при дузпите.