Уникален рекорд: 4 асистенции на Кейн, 4 гола на Сон!

Уникален рекорд: 4 асистенции на Кейн, 4 гола на Сон! Снимка: Getty Images

Невероятен рекорд записаха Хари Кейн и Хюн-Мин Сон при разгрома на Тотнъм с 5:2 над Саутхемптън като гост във втория кръг на Висшата лига.

Сон отбеляза 4 гола и за всички тях получи голови подавания от Кейн. Такова нещо се случва за пръв път в историята на Премиър лийг.

В края на срещата Кейн се отчете и с попадение, за да направи победата на Спърс още по-категорична.

Саутхемптън започна силно мача и поведе чрез Дани Ингс, но Сон изравни в края на полувремето, а в началото на втората част осъществи пълния обрат за тима си.

До края на срещата Тотнъм продължи да разкъсва съперника с пасове зад гърба на защитата и отбеляза още три попадения.

В 89-ата минута домакините получиха спорна дузпа за игра с ръка и от бялата точка Дани Ингс направи поражението на Саутхемптън малко по-почетно.

Хари Кейн стана едва шестият футболист и първият англичанин, записал 4 асистенции в един мач от Висшата лига.

Куриозното е, че за целия минал сезон Кейн записа само две асистенции.

За тима на Жозе Моуриньо това беше първа шампионатна победа през сезона след загубата с 0:1 от Евертън в първия кръг.