Уникална драма, феноменален гол на Лингард, победа за Юнайтед!

Манчестър Юнайтед спечели драматични три точки при гостуването си на Уест Хем от 5-ия кръг на Висшата лига. В последните секунди на добавеното време домакините получиха право да изпълнят дузпа, губейки с 1:2.

Мениджърът им Дейвид Мойс пусна ветерана Марк Нобъл да изпълни от бялата точка, но Давид де Хеа отрази удара му. Преди това Джеси Лингард бе вкарал втория гол за "дяволите" в 89-ата минута.

Мачът в Източен Лондон бе изпълнен с много напрежение и интересни моменти, а Кристиано Роналдо се разписа в третия пореден мач след завръщането си.

Гостите започнаха по-силно, но Уест Хем отбеляза първия гол. Резултатът беше открит в 30-ата минута, когато Джаръд Боуен подаде топката на Мохамед Саид Банрама и той довкара отклонен удар от границата на наказателното поле. Давид де Хеа от своя страна нямаше какво да направи за 1:0.

Пет минути по-късно, Кристиано Роналдо се включи добре в наказателното поле, за да засече прецизно центриране. Звездата достигна до топката и стреля, но вратарят блесна с отлично спасяване и изби. Топката се върна отново в португалеца, който вкара за 1:1. След разглеждане за засада, ВАР потвърди попадението.

В самото начало на втората част Кристиано Роналдо пропусна страхотна възможност да изведе гостите напред. Бившият играч на Ювентус бе изведен с едно докосване от Бруно Фернандеш, но не успя да преодолее Фабиански, останал сам срещу вратаря.

Драмата обаче тепърва предстоеше.

В 77-ата минута Роналдо бе повален в наказателното поле. Португалецът наистина търсеше дузпата, но такава можеше да се отсъди. Реферът Мартин Аткинсън обаче бе категоричен, че нарушение няма.

В 89-ата влезлият като резерва Джеси Лингард завърши красивия си индивидуален рейд с превъзходен удар от вътрешността на наказателното поле, а Лукаш Фабиански нямаше какво да направи за 1:2.

В добавеното време топката срещна разперената ръка на Люк Шоу при опит за центриране и след консултация с ВАР реферът даде дузпа. Марк Нобъл влезе мигновено на смяна и застана зад бялата точка, но Де Хеа спаси удара му.