Вездесъщият Бензема осигури на Реал 10 точки преднина

Вездесъщият Бензема осигури на Реал 10 точки преднина Снимка: Getty Images

Реал Мадрид направи нова крачка към титлата в Испания с победа с 3:0 в гостуването на Майорка.

Карим Бензема отново беше герой за "белите" и след хеттрика си във вратата на ПСЖ в Шампионската лига, този път се отчете с два гола и асистенция.

Първото полувреме обаче не беше добро за тима на Карло Анчелоти, а Майорка можеше да поведе в резултата и удари греда.

В началото на втората част беше спестен втори жълт картон на Феде Валверде, а секунди по-късно гостите откриха резултата.

Валверде осъществи агресивна преса подобна на тази на Бензема срещу Донарума миналата седмица, след което отне топката и подаде на французина, а той пусна към Винисиус и крилото вкара между краката на вратаря.

В 76-ата минута Бензема направи пробив при контраатака и пусна към Винисиус, който беше изблъскан в гръб. Реал получи дузпа и Бензема я превърна в гол за 2:0.

Десетина минути преди края голмайсторът се разписа още веднъж след центриране на Марсело и натрупа 22 гола от началото на сезона в Ла Лига.

В таблицата Реал има комфортна преднина от 10 т. пред втория Севиля 10 кръга преди края.