Юнайтед изпусна много, но вкара два и продължава напред

Юнайтед изпусна много, но вкара два и продължава напред Снимка: Getty Images

Манчестър Юнайтед преодоля третия кръг на ФА Къп с комфортна победа с 2:0 при визитата си на Уигън.

Съперникът от трета дивизия не успя да създаде големи проблеми на фаворита в сблъсъка, макар че имаше няколко нелоши ситуации за гол.

В крайна сметка попаденията на Диого Далот и на Бруно Фернандеш от дузпа стигнаха на "червените дяволи", които направиха и сериозни пропуски и можеха да си тръгнат с доста по-голяма победа.

Още в третата минута домакините имаха шанс да поведат и се наложи Андре Онана да прави спасяване.

После Юнайтед пое контрола и започна да създава и да изпуска положения.

Резултатът беше открит в 22-рата минута, когато удар на Рашфорд беше блокиран, но Диого Далот излезе на позиция и с идеално насочен изстрел в далечния ъгъл се разписа за 1:0.

До почивката Расмус Хойлунд и Алехандро Гарначо нацелиха гредите и Юнайтед не успя да си реши рано мача.

В 72-рата минута Бруно Фернандеш направи финт в наказателното поле и беше препънат, а Антъни Тейлър веднага отсъди дузпа. От бялата точка самият Фернандеш хладнокръвно реализира.

В следващия кръг Юнайтед ще се изправи срещу още по-нискоразреден тим - Нюпорт Каунти, който се състезава в четвърта дивизия.