Юнайтед препарира Ливърпул в спиращо дъха дерби с пет гола

Юнайтед препарира Ливърпул в спиращо дъха дерби с пет гола Снимка: Getty Images

Манчестър Юнайтед удари Ливърпул с 3:2 в голямото дерби от четвъртия кръг на ФА Къп и по този начин изхвърли съперника от турнира.

Двата тима направиха страхотен мач на "Олд Трафорд", изпълнен с обрати и интересни моменти.

Срещата започна спокойно, но Ливърпул постепенно наложи надмощие и в 18-ата минута откри.

Фирмино направи отлична асистенция за Мохамед Салах, който технично копна топката с десния крак над Хендерсън за 1:0.

Контраатаките на домакините обаче започнаха да дават резултат и в 26-ата минута Маркъс Рашфорд хвърли идеален диагонален пас към Мейсън Грийнууд, който успя да овладее и с удар по диагонала изравни.

До почивката манчестърци направиха още няколко отлични атаки, но се разминаха с гола.

Втората част започна прекрасно за Юнайтед с гол на Рашфорд за 2:1.

Нападателят завърши точно очи в очи с Алисон след подаване зад защитата и неуспешен опит на Рис Уилямс да изчисти.

Отговорът на Ливърпул обаче не се забави. В 58-ата минута Юнайтед опита да изнесе постепенно топката, но Единсон Кавани сгреши в центъра, Ливърпул разигра светкавично и Салах завърши атаката с втория си гол - 2:2.

В 78-ата минута се стигна до решаващия момент.

Бруно Фернандеш, който беше резерва в двубоя, изпълни пряк свободен удар пред наказателното поле и изведе Юнайтед още веднъж напред в резултата.

До края Ливърпул нямаше много време и не успя да направи нещо особено, за да стигне поне до продължения.

Вместо това, минута преди края Кавани удари гредата от чиста позиция.

Това е първа победа за "червените дяволи" в последните 6 дербита срещу Ливърпул.

На осминафинала от ФА Къп Юнайтед ще е домакин на Уест Хем на 10 февруари.

"Мърсисайдци" пък продължават защитата на титлата си от Висшата лига и в четвъртък ги очаква тежко гостуване на Тотнъм.