Юнайтед с класика в последното си домакинство за 2022-ра

Юнайтед с класика в последното си домакинство за 2022-ра Снимка: Getty Images

Манчестър Юнайтед записа класически успех с 3:0 над предпоследния в класирането на Висшата лига Нотингам Форест в последното си домакинство за 2022 година.

Това е втора поредна победа за "червените дяволи "след подновяването на клубния сезон, след успеха с 2:0 над Бърнли за Купата на лигата.

Маркъс Рашфорд откри резултата в 19-ата минута след заучено положение от корнер. Кристиан Ериксен центрира по земя към точката за изпълнение за дузпа, където Рашфорд се измъкна сам и с едно движение не остави шанс на Уейн Хенеси.

Секунди по-късно домакините вкараха втори гол. Рашфорд този път се превърна в асистент. След като пое хубаво извеждащо подаване по левия фланг, намери Антони Марсиал, който стреля от дъгата. Хенеси бе хванат в крачка и не успя да се намеси добре, въпреки че ударът на французина не бе особено силен.

Крайното 3:0 оформи резервата Фред в 87-ата минута. Каземиро открадна една топка в средата на терена, намери сънародника си, който без да овладява топка я прати в мрежата.

По-рано през второто полувреме Рашфорд и Антони изпуснаха чисти положения, за да направят победата на Юнайтед още по-убедителна, а Бруно Фернандеш пробва амбициозен удар от над 30 метра, който за малко да изненада Хенеси, но кацна върху мрежата.

"Червените дяволи" вече има 29 точки на петата позиция, на една зад четвъртия Тотнъм, като са и с мач по-малко, и на четири пред шестия Ливърпул. Форест остава предпоследен с 13.