Юнайтед се съживи с успех срещу безличен Ливърпул

Юнайтед се съживи с успех срещу безличен Ливърпул Снимка: Getty Images

Манчестър Юнайтед се съживи с триумф над Ливърпул с 2:1 в дербито от третия кръг на Висшата лига.

Голове на Джейдън Санчо и Маркъс Рашфорд зарадваха "Олд Трафорд" и измъкнаха "червените дяволи" от унизителното последно място в класирането.

Успехът е и глътка въздух за Ерик тен Хаг, който записа първа победа начело на Юнайтед след две тежки загуби на старта на сезона.

За Ливърпул пък началото на Премиър лийг се превръща в кошмар и тимът събра само 2 т. след първите си три мача.

Тен Хаг предприе промени в титулярния състав и остави Хари Магуайър и Кристиано Роналдо на скамейката, което се отрази прекрасно на отбора му.

Домакините започнаха силно и в 10-ата минута Антъни Еланга удари гредата, а в 16-ата Санчо откри, след като хладнокръвно финтира Милнър в пеналта и насочи в десния ъгъл.

Юнайтед продължи да играе по-добре, докато Ливърпул се активизира едва към края на полувремето, когато Лисандро Мартинес предотврати автогол на Фернандеш и блокира топката пред голлинията.

Скоро след подновяването на играта манчестърци удариха отново.

В 53-тата минута Джордан Хендерсън сгреши в центъра, Антони Марсиал изведе Рашфорд зад защитата и нападателят се разписа за пръв път от януари насам.

ВАР потвърди, че засада не е имало и преднината на домакините стана солидна. Последваха спасявания и на двамата вратари, преди Мохамед Салах да върне гостите в мача 9 минути преди края.

Египтянинът се разписа с глава при добавка и осигури напрегнати последни минути на дербито.

Юнайтед обаче удържа и взе първите си точки за сезона. Това беше и първа победа на "червените дяволи" срещу големия враг от 4 г. насам.

Към момента тимът на Тен Хаг заема 14-тото място с 3 т., докато Ливърпул остава едва 16-и с 2.